JARNÍ MEDVĚDINY 

Pro děti od 2 do 8 let, délka představení 30 min, s dílnou 60

min.

Co si má počít medvěd, když je mu po dlouhém zimním spánku samotnému najednou nějak smutno na světě a chtěl by se stát konečně medvědím tátou? Kde se vlastně berou taková medvíďata? Poradí někdo?

Divadelně edukační projekt pro předškolní děti provázený jedním hercem a jedním hudebníkem. Projekt se skládá z loutkového představení a zážitkové dílny, která se zaměřuje na rozvoj dramatických dovedností dětského diváka. 

Představení má za sebou mnoho repríz ve školkách, mateřských centrech, na divadelních festivalech a přehlídkách (např. Děti – Výchova – Divadlo na DAMU 2015, Festival amatérských loutkářů 2018 v Praze v divadle Karla Hackera, Loutkářská Chrudim 2018).

Cena představení bez dílny  je 3500 Kč, s dílnou 4000 Kč + cestovné.

 

 

O CHUDÉM JÍROVI

Pro děti od 3 do 8 let, délka 30 min, s dílnou 60 min.

Pohádka o bídě, štěstí a bohatství, které se nemusí skrývat jen v truhlici plné zlata…

Vyprávění pohádkového příběhu je prostoupeno lidovými písničkami a oživeno velkými loutkami, hrou na housle, flétnu a hrábě.Po představení program pokračuje dílnou, kde si s námi děti mohou společně zazpívat a samy vyzkoušet rytmický doprovod na hrábě a vařečky. 

Cena představení bez dílny  je 3500 Kč, s dílnou 4000 Kč + cestovné.

 

 

 

 

 

 

OČAROVANÝ STROM

Pohádka pro děti ve věku 3 – 10 let, délka 30 min, s dílnou cca 60 min.

Indiánská pohádka Očarovaný strom je jakousi obdobou Perníkové chaloupky. V zemi indiánů ale neznají perníky, lopaty ani ježibaby, zde mají svou velkou moc duchové, stíny a čarodějnice. Největší silou však, stejně jako u nás, zůstává láska a moudrost!

V této pohádce se objevují živí herci, ale hlavní slovo má stínohra. Velkou roli zde hrají i zvuky, hudba a písně, které podporují atmosféru světa indiánů.

Hudebně – pohybová dílna, která na pohádku navazuje a ve které děti vymýšlí indiánský rituál, rozvíjí u dětí rytmus, dynamiku, objevuje hru na tělo a podporuje skupinové cítění.

Cena představení bez dílny  je 3500 Kč, s dílnou 4000 Kč + cestovné.

 

 

Vánoční pohádka

 VÁNOČNÍ PŘÍBĚH O JEŽÍŠKOVI 

Pro děti od 3 do 10 let, délka 30 min, s dílnou 60 min.

Proč vlastně slavíme Vánoce? Vzpomene si ještě někdo?

Pohádka vypráví příběh o Ježíškovi, který je sepsán tak, jak ho malé děti mohou pochopit. Proutí, dřevo a látka na malých tyčových loutkách a prostá otočná scéna výtvarně dotvářejí prostředí tohoto vyprávění. Představení se  opírá o vánoční koledy, které jsou dětem předávány živým zpěvem a hudbou. Na jevišti zní kytara, housle, bubínek, tamburína, triangl.

V zážitkové dílně se děti pomocí her a cvičení dramatické výchovy přesunou do doby, kdy žila Marie a Josef a kdy se narodil Ježíšek. Vyzkouší si, co všechno mohlo potkat Marii a Josefa na cestě do Betléma: budou překonávat nesnáze počasí, žádat o nocleh nebo zkusí vytvořit živý obraz chléva, ve kterém se narodil Ježíšek. Pochopí, co to znamená, někoho potěšit či obdarovat. V závěru vánoční cesty do Betléma je čeká malý dárek pro radost, který ale hlídá zlý král Herodes…

Cena představení bez dílny  je 3500 Kč, s dílnou 4000 Kč (součástí dílny je i malé překvapení pro děti)+ cestovné.